Home |  De vereniging |  Werkgroepen |  Publicaties |  Agenda |  Foto archief |  Beeldbank |  Nieuws |  Links |  Contact | 

2014 is het Jaar van Mobiliteit en Mobiel Erfgoed

Voor de Stichting Open Monumentendag is 2014 het Jaar van Mobiliteit en Mobiel Erfgoed, mede de aanleiding om dit jaar voor het thema Op reis te kiezen. Berchs-Heem gaf een eigen draai aan het thema en dit leverde een verrassende openstelling en activiteit op.

Op reis gaat over middelen van vervoer, over mobiel erfgoed, over wegen, sporen en kanalen, over de gebouwde monumenten die daarbij horen, over plaatsen van aankomst en vertrek, over werkplaatsen, remises, koetshuizen, werven en natuurlijk veel meer.

Ons dorp heeft ook zijn monumenten , denk hierbij aan het gemeentehuis, het oude stationskoffiehuis, het koetshuis, de kerk, het klooster en het café. Deze geschiedenis hebben we samengebracht in een routeboekje. De fietstocht langs de monumentale gebouwen en het natuurschoon van Berghem is ca. 24 km. Er zijn zeker 60 boekjes uitgereikt aan de bezoekers die deze tocht willen gaan maken. Graag horen wij van deze deelnemers hun op - of aanmerkingen.

Open Monumentendag Berghem was een groot succes. Op onze huidige locatie hebben we 125 bezoekers welkom mogen heten. De kapel was voor het publiek open. Tevens was er een PowerPoint presentatie van een route door Berghem. Een muur was aangekleed met foto’s die te maken hebben met het vervoer van toen.

De heemkamer op de tweede verdieping van het oude klooster gaf een kijkje in het verleden. In de fotoboeken die we verzameld hebben werd druk gezocht naar bekenden. Herinneringen werden uitgewisseld. Al met al was het voor Berchs-Heem een geslaagd weekend mede mogelijk gemaakt door de vrijwilligers van onze vereniging. 

 

Foto-album

Laatste nieuwsberichten

Archief