Stadswandeling in Megen.

Eindelijk, na 3 coronajaren, kon het bestuur weer een buitenactiviteit organiseren.

De keuze viel op een stadswandeling in het voormalige graafschap Megen.

Op zondag 13 november werden 28 leden van onze vereniging verwacht in de Poort van Megen. Hier genoten we van een kop koffie met een lekker stuk appeltaart. Om 14.30 uur stonden 2 gidsen klaar om ons hun verhaal te vertellen. De deelnemers werden verdeeld in twee groepen en we gingen aan de wandel. Onze groep liep eerst naar de kapel van het klooster. Hier werd verteld door onze gids, hoe de paters tijdens de 80-jarige oorlog in Megen terecht zijn gekomen. En dat er, als tegenprestatie, een school voor hoger onderwijs gesticht moest worden door de paters. Hij gaf aan dat de leerlingen woonden in kosthuizen die tijdens de wandeling ook werden aangewezen. Akropolis, nu een gemeenschapshuis, maar toen de school en het stadhuis. We staan stil bij de gevangenistoren van de stad. Hier werd recht gesproken. Men kende maar 2 straffen: de doodstraf of uit de stad verbannen. Deze toren maakte indertijd deel uit van één van de stadspoorten. Aan de bestrating met kinderkoppen kan men nog steeds de begrenzing van de stad zien. We wandelen verder en zien veel gebouwen die vroeger een functie hadden zoals een hotel, het postkantoor, de burgemeesterswoning, de voormalige brouwerij, enz. Ook lopen we langs het nonnenklooster, dat is gebouwd op de voormalige plek van het kasteel. De wandeling wordt beëindigd bij het voormalige gemeentehuis waar op het plein ervoor een standbeeld staat van een voormalige graaf.

In de Poort nog wat nagepraat over deze mooie en interessante stadswandeling.